Część tajnego amerykańskiego samolotu trafiła na eBay

Pokrywa kokpitu tajnego amerykańskiego myśliwca A-12 została wystawiona eBay z ceną wywoławczą 620 238 dolarów. Zgadnijcie za ile kupił ją jej aktualny właściciel?

Tytuł alternatywny tego newsa mógłby brzmieć: "Jak wzbogacić się na głupocie urzędników państwowych?" Bo właśnie, to zrobił pewien przedsiębiorczy Amerykanin. Dzięki niefrasobliwości amerykańskie rządu, uda mu się zarobić prawdopodobnie sporo ponad 500 000 dolarów. Unikatowy gadżet trafił w ręce Setha Kettlemana za jedyne 2331,68 dolarów.

Jak w czasach kryzysu można ubić tak dobry interes? Seth Kettleman zajmuje się handlem częściami lotniczymi. Pokrywę kokpitu myśliwca A-12 znalazł wśród innych, bardziej zwyczajnych towarów, na stronie GovDeals. Za pośrednictwem tej witryny można kupić między innymi fragmenty i wyposażenie samolotów należących do armii. Numery umieszczone na osłonie kokpitu pozwoliły potwierdzić, że mamy do czynienia z oryginalnym sprzętem.

Reklama

W ten zaskakująco zwyczajny sposób Seth Kattleman stał się właścicielem jedynego, znajdującego się w prywatnych rękach fragmentu myśliwca A-12. Samolot powstawał w latach 90 ubiegłego wieku. Projekt okazał się jednak zbyt kosztowny, a sam myśliwiec zbyt drogi, więc Dick Cheney zdecydował o wstrzymaniu prac. Zamiast "latającego doritos" amerykanie dostaiu F/A-18, któremu jak się okazało również sporo brakuje do doskonałości. Ale to już zupełnie inna historia.

Marek

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: eBay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama