Google Fiber - superszybka sieć w Kansas City

W Polsce internet szybszy niż 5 Mbps to nadal luksus, tymczasem Google w USA, w ramach usługi Google Fiber, oferuje sieć o prędkości 1 Gbps (zarówno download, jak i upload). I do tego dorzuca jeszcze telewizję. Na razie skorzystać tej oferty mogą mieszkańcy obszaru metropolitalnego Kansas City.

Google Fiber to absolutnie kosmiczna jakość łącza. Kolejnym miastem, które otrzymała szansę na skorzystanie z Google Fiber jest Olathe. - Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli pochwalić się kolejnymi debiutami Google Fiber w dalszych obszarach Kansas City - powiedziała Rachel Hack odpowiedzialna za społeczność Google Fiber, czytamy w serwisie Forbes.com.

Za internet o zawrotnej prędkości 1Gbps trzeba zapłacić 70 dolarów miesięcznie (plus podatki). Co ciekawe, za samą cenę montażu (300 dolarów) możemy mieć internet o prędkości 5 Mbps/1Mbps (kolejno download i upload). Bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. To koło 81 złotych za miesiąc. Natomiast za 1 Gbps płacimy około 221 zł. Jak słusznie zauważył Forbes, Kansas City pełni rolę poligonu testowego dla Google, które planuje rozszerzyć usługę Google Fiber na kolejne części USA.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Internet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama