Reklama

Lotniska namierzają podróżnych za pomocą Wi-Fi

Pasażerowie snujący się po porcie lotniczym w Kopenhadze otrzymują na komórki powiadomienia, informujące o specjalnych ofertach dostępnych w sklepach "bezcłowych". Skąd system wie, gdzie są potencjalni klienci? Namierzając sygnał Wi-Fi z ich sprzętu.

Co prawda większość osób krążących po lotnisku nie posiada urządzeń z włączonym Wi-Fi, ale możliwość śledzenia ruchów tej grupy w czasie rzeczywistym i tak daje spore możliwości.

Architekci zajmujący się planowaniem lotnisk będą mogli się więcej dowiedzieć o nawykach podróżnych. Służby na lotnisku będą otrzymywać informacje o zagęszczeniu pasażerów w pewnych częściach kompleksu i będą mogły szybciej reagować. Wreszcie marketingowcy uzyskają możliwość kierowania oferty bezpośrednio do osób znajdujących się niedaleko sklepu.

Reklama

Technologię opracowała genewska SITA. Program znajduje się w fazie testów, ale w kwietniu zostanie uruchomiony w Kopenhadze, a potem na innych lotniskach. Korzyścią dla podróżnych będą powszechne i mocniejsze sieci Wi-Fi, z których skorzystamy, czekając na przesiadkę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy