Norton 360 już wkrótce pozwoli na kopanie Ethereum

Osoby zainteresowane wydobywaniem kryptowalut muszą najczęściej pogodzić się z brakiem ochrony antywirusowej, co naraża ich na różnego rodzaju zagrożenia, ale już niedługo, bo Norton postanowił coś z tym zrobić.

Słynna firma zajmująca się cyberbezpieczeństwo ogłosiła właśnie nową funkcjonalność o nazwie Norton Crypto, która od dziś zaczyna być testowana przez pierwszych użytkowników. A chodzi o możliwość kopania kryptowalut, a konkretniej Ethereum, bez konieczności wyłączania oprogramowania antywirusowego. - Jako że kryptoekonomia staje się coraz ważniejszą częścią życia naszych klientów, chcemy okazać im wsparcie i dać możliwość wydobywania kryptowalut z Nortonem - powiedział CEO NortonLifeLock, Vincent Pilette. Co więcej, to dopiero początek, bo firma zachęca też użytkowników do transferów wydobytej waluty do Norton Crypto Wallet, narzędziu do przechowywania opartym na chmurze, które eliminuje ryzyko związane z awarią dysku twardego.

Reklama

Jak zauważają specjaliści, Norton musi tu jeszcze doprecyzować kilka kwestii, żeby dokładnie było wiadomo, co takiego oferuje - ich zdaniem śmiało można zakładać, że chodzi o tzw. mining pool, czyli grupowanie użytkowników w celu zwiększania szans na wydobycie kryptowaluty, a następnie dzielenie nagrody w zależności od wkładu, czyli  dostarczonego hash rate’u. To oczywiście nic złego, bo użytkownicy tylko na tym zyskają, szczególnie że ostatnio wydobywanie Ethereum jest coraz trudniejsze i bez połączenia sił może być wręcz niemożliwe, ale Norton jako operator zapewne będzie pobierał opłatę, o której na razie milczy. Nie wiemy też, czy korzystanie z portfela w chmurze Norton Crypto Wallet to możliwość czy niejako przymus. 

Tak czy inaczej, Norton postanowił odpowiedzieć na potrzeby użytkowników, a że jest pierwszą taką firmą z segmentu cyberbezpieczeństwa, to zapewne dobrze na tym wyjdzie. Bo przecież żyjemy w czasach, kiedy każdy chciałby być bezpieczny w sieci, choćby ze względu na bankowość elektroniczną, więc możliwość jednoczesnego kopania i ochrony będzie dla części użytkowników kusząca. Jak zaś podsumowuje wszystko Gagan Singh z NortonLifeLock: - Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem, która oferuje górnikom możliwość bezpiecznej i łatwej zmiany bezczynnego czasu na ich PC w okazję do zarobienia cyfrowej waluty. Z Norton Crypto nasi klienci mogą kopać kryptowalutę za pomocą kilku kliknięć, unikając barier uniemożliwiających wejście w ekosystem kryptowalut.

Źródło: GeekWeek.pl/Norton

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy