Popełnił samobójstwo online

24-letni mężczyzna z Japonii zabił się na oczach tysięcy internautów. Co było tego powodem?

Młody mężczyzna z północnej Japonii od sierpnia przebywał na zwolnieniu lekarskim. Było one prawdopodobnie spowodowane depresją. W takiej sytuacji ludzie często nieświadomie poszukują pomocy u innych, nawet obcych osób. W dzisiejszych czasach miejscem, w którym potencjalnie można znaleźć taką pomoc, jest internet. Wszystko wskazuje na to, że Japończyk podświadomie poszukiwał pomocy w sieci. Możliwe, że po prostu chciał się komuś najnormalniej w świecie zwierzyć.

Media donoszą, że przez ostatnie miesiące mężczyzna publikował w internecie informacje o niezadowoleniu ze swojej pracy. W ostatnią niedzielę w serwisie Ustream.tv 24-latek zaczął jednak publikować filmy, w których mówił o planach popełnienia samobójstwa. Po kilku godzinach transmisji nastąpiła przerwa.

We wtorek rano transmisja została wznowiona. Internauci oglądający przekaz zobaczyli Japończyka, który powiesił się na balkonie swojego mieszkania.

Podobno wśród internautów oglądających transmisję obecni byli tacy, którzy na czacie zachęcali mężczyznę do samobójstwa. Obecna była również grupa osób, które starały się odwieść Japończyka od tragicznego planu.

Reklama

Opisane powyżej wydarzenie jest przykładem tego, jak gdzieś pomiędzy dobrą a złą stroną sieci rozgrywają się tragedie zwykłych ludzi. Tym razem reality show okazał się ważniejszy niż zwykłe współczucie.

Paweł Iwaniuk

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: samobójstwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy