​Windows 365 - system Microsoftu dostępy w chmurze

Za sprawą Windows 365 będzie można skorzystać z Windowsa bez komputera - system ma być dostępny poprzez chmurę, podobnie jak xCloud (Xbox Game Streaming). To oznacza, że z Windowsa będzie można używać na sprzęcie z Androidem oraz iOS, a także komputerach z innymi systemami operacyjnymi bez konieczności instalacji.

Windows 365 da szansę na skorzystanie z Windowsa 10 i Windowsa 11 na urządzeniu, które nigdy nie umożliwiłoby bezpośredniej instalacji Windowsa. Usługa ma działać analogicznie jak xCloud - logujemy się poprzez np. przeglądarkę lub aplikację, a potem zostaniemy przeniesieni do odpowiednika wirtualnego pulpitu. Użytkownik będzie mógł korzystać z funkcji i możliwości Windowsa bez konieczności instalacji systemu - wszystko poprzez chmurę. 

Windows 365 zadebiutuje 2 sierpnia - Microsoft nie podał ceny usługi, ani dalszych konkretów na temat chociażby wymagań dotyczących przeglądarki wspierającej Windowsa 365. Windows w chmurze ma początkowo być dostępny wyłącznie dla firm, reprezentując technologię pasującą do dzisiejszego hybrydowego miejsca pracy. Usługa oczywiście nie zastąpi Windowsa zainstalowanego na komputerze, ma wyłącznie stanowić alternatywę dla standardowego systemu.

Reklama

Już teraz jednak można stwierdzić, że Windows 365 to na swój sposób rewolucja - z systemu Microsoftu będzie można skorzystać na najprostszym, mającym nawet kilka lat lub więcej komputerze, tablecie z Androidem lub innym urządzeniu, które wcześniej nie mogłoby mieć nic wspólnego z Windowsem. To oznacza, że Windows w pracy czy szkole nie będzie wymagał nowego sprzętu lub zmian w komponentach.

------------------------------------------------------

Windows 11 - więcej informacji

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ​Windows 365 | windows 11 | Cloud Computing

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama