Reklama

Wirtualny spacer po Krakowie

Już wkrótce, bez wychodzenia z domu, będzie można przespacerować się krakowskimi ulicami. Wszystko dzęki Google Street View.

Projekt "Widok Ulicy" działa w ramach ogólnoeuropejskiego "Street View", i jak mówią twórcy - cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Program polega na uruchomieniu w Google Maps szczegółowych zdjęć danego miasta, połączonych ze sobą w taki sposób, że "wchodząc" w mapę ma się wrażenia bycia w danym miejscu. Jest to maksymalny poziom zbliżenia.

Zbieranie materiału fotograficznego, potrzebnego do realizacji tego projektu w Krakowie, potrwa kilka miesięcy i uzależnione jest od pogody. Kraków jest drugim polskim miastem po Warszawie, po którym od maja krąży fotografujący samochód. Na razie nie ma planów co do implementacji "Street View" w innych miast w Polsce.

Reklama

"Street View" jest uzupełnieniem, działającego już od dawna Google Maps, pierwsze zdjęcia pojawiły się w 2007 roku i umożliwiły zwiedzanie przez internet Nowego Jorku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z bliska, z poziomu ulicy, przyjrzeć się wybranym obiektom na całym świecie.

Polska to szóste europejskie państwo, w którym uruchomiony zostanie " Widok Ulicy". Ze "Street View" korzystają nie tylko turyści - dużym powodzeniem cieszy się ono również wśród firm, które wykorzystują zdjęcia na swoich własnych stronach.

Ewelina Maj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy