Wpadka Facebooka - utracone e-maile i kontakty

Nie dość, że największy portal społecznościowy pozmieniał użytkownikom maile na adresy utworzone w domenie @facebook.com, to jeszcze - jak donoszą użytkownicy - zmianie uległy książki adresowe oraz lista e-maili. Jak podaje CNET, adresy e-mail zostały zmienione bez zgody właścicieli konta, a komunikacja mailowa jest przekierowywana w nieznane miejsce - i w konsekwencji - utracona.

Na politykę prywatności Facebooka skarży się m.in. pracownica firmy Adobe: "Kolega z pracy odkrył, że dane kontaktowe do mnie zostały zaktualizowane bez mojej wiedzy - służbowy adres e-mail został zastąpiony e-mailem @facebook.com. Okazało się to dopiero po wysłaniu służbowych e-maili na niewłaściwy adres. Jakby tego było mało, maile nie zostały dostarczone na skrzynkę Facebokową. Zniknęły w eterze...".

Co więcej, bohaterka tego wyznania zauważyła, że maile znikają także po zmianie głównego adresu na Facebooku na adres, który używała do tej pory. Po wprowadzeniu wymuszonej zmiany, adresy e-mail zaczęły się aktualizować w książkach adresowych telefonów i komputerów bez świadomości użytkowników i ich zgody. To zdecydowana antyreklama synchronizacji danych osobistych ze swoim kontem na Facebooku...

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy