Wyniki wyszukiwania w Google są coraz gorsze?

Większość czytelników amerykańskiego bloga Lifehacker uważa, że wyniki w Google stały się ostatnio mniej przydatne. Czy największa wyszukiwarka świata pada ofiarą spamerów?

Pierwsze informacje na temat gorszej jakości linków pojawiły się w zachodniej blogosferze na początku stycznia. Kilku ekspertów stwierdziło wtedy, że w okresie świątecznym Google było pełne spamu. Lifehacker postanowił więc zapytać swoich czytelników, czy podzielają tę opinię.

77 proc. osób biorących udział w ankiecie przyznało, że Google ostatnio gorzej radzi sobie z wyszukiwaniem treści w sieci. 34 proc. przedstawicieli tej grupy stwierdziło nawet, że spadek jakości wyników wyszukiwania był znaczący. 11 proc. nie zauważyło różnicy, 3,5 proc. uznało, że jakość linków się poprawiła. Wyniki nie napawają optymizmem, ale możliwe, że problemy są ograniczone do amerykańskiej wersji wyszukiwarki, w przypadku której aktywność spamerów jest znacznie większa.

"Więcej ciekawostek o Google".

Reklama

Pozycjonowanie czy spamowanie?

To najprawdopodobniej właśnie spamerzy - w pewnych kręgach znani także jako początkujący specjaliści od SEO ;) - odpowiadają za pogorszenie się jakości wyników wyszukiwania w USA. Kilka lat temu ich szanse były marne. Google zazdrośnie strzegło tajemnic swojej wyszukiwarki, pozycjonowanie witryn odbywało się w dużej mierze na ślepo. Dziś wiedza agencji SEO - także tych nieetycznych - jest dużo większa.

Czasem dzięki temu na szczycie wyników znajdujemy przydatne linki - np. promocje w znanych sklepach. Często jednak takie sztucznie pompowane URL-e obniżają pozycję przydatnych witryn, które mają mniej komercyjny charakter. Lifehacker radzi, aby w przypadku nadmiaru spamowych linków zawężać wyniki wyszukiwania Google za pomocą polecenia Dyskusje w lewym panelu bocznym. Przydatne elementy to także Wiadomości i Blogi. Dzięki temu można łatwo uzyskać dostęp np. do niezależnych recenzji sprzętu komputerowego umieszczonych na forach.

Wojciech Wowra

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy