Yahoo odrzuca propozycję Microsoftu

Jak podaje serwis Ars Technica władze spółki Yahoo odrzuciły propozycję przejęcia przez Microsoft. Przypomnijmy, iż koncern zaoferował Yahoo 44,6 mld USD, czyli około 31 USD za akcję.

Zarząd Yahoo prześle do Microsoftu oficjalne uzasadnienie swojej decyzji. Według informacji podawanych w sieci przez różne serwisy, Yahoo uważa, iż 31 USD za akcję to za mało, uwzględniając tak ryzykowną transakcję. Pojawiły się nawet ostre opinie, iż za taką sumę Microsoft wręcz stara się ukraść i przywłaszczyć sobie jednego z gigantów w branży internetowej.

Według informacji podawanych przez jednego z informatorów serwisu Wall Street Journal zarząd Yahoo oczekuje kolejnych propozycji ze strony Microsoftu, tym razem mają to być oferty w granicy 40 USD za akcję, co dawałoby łącznie sumę 56 mld USD.

Reklama

Teraz pozostaje czekać na reakcję Microsoftu w tej kwestii, to czy koncern będzie mógł sobie pozwolić na taki wydatek zależy już wyłącznie od akcjonariuszy firmy i tego, czy widzą oni sens w inwestycję takich pieniędzy w upadającą spółkę.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | koncern | dolar | Yahoo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy