Amazon tworzy własne mapy

Nie tak dawno Apple wpadło na pomysł zastąpienia Google Maps własną, autorską usługą, której wykonanie zleciło świeżo zakupionej firmie C3. Amazon postanowił pójść w ślady giganta z Cupertino i stał się właścicielem firmy, która wyprodukuje dla niego własne mapy.

Wygląda na to, że wszyscy uparli się na rezygnację z usług kartograficznych Google. Nie tak dawno porzuciło je - na rzecz własnej aplikacji - Apple, a Microsoft - wyrzucając na śmietnik liche mapy Binga - zdecydował, że na pokładzie przyszłych Windows Phone'ów będą instalowane mapy Nokii. Podobny ruch zdaje się wykonywać właśnie Amazon, który kupił sobie małą firmę UpNext, zajmującą się na co dzień tworzeniem map (także 3D) na urządzenia mobilne.

Warto dodać, że to całkiem przyzwoite mapy - z nawigacją, funkcją wyznaczania trasy, rozkładami jazdy komunikacji publicznej i obrazami 3D. Szczerze powiedziawszy, wydają się lepsze niż robiące ostatnio wielką karierę Apple Maps.

Ale po co Amazonowi mapy? Czyżby naprawdę zamierzał potwierdzić plotki i wypuścić na rynek Kindle Phone? Nawet jeśli nie, to przynajmniej nowy Kindle Fire będzie mógł pochwalić się własną, specjalnie przygotowaną aplikacją. Za 2,8 miliona dolarów.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Amazon | mapy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy