BlackBerry Torch 9800 z BlackBerry 6

Kanadyjski RIM zaprezentował swój najnowszy smartfon - BlackBerry Torch 9800. Wraz z nowym systemem operacyjnym BlackBerry 6 ma on stanowić wyzwanie dla konkurencyjnych produktów.

Ten wyposażony w zaawansowane narzędzia biznesowe smartfon jest pierwszym na świecie urządzeniem, które łączy w sobie zalety klawiatury BlackBerry z ekranem dotykowym. BlackBerry Torch daje użytkownikom wybór: czy chcą pisać wiadomość za pomocą pojemnościowego ekranu dotykowego, czy klawiatury BlackBerry, przeglądać internet za pomocą ruchów palca, a może nawigować optycznym trackpadem.

- To jedna z najważniejszych premier w historii RIM. Jesteśmy dumni mogąc, wraz z amerykańską siecią AT&T, przedstawić Państwu zarówno nowy smartfon BlackBerry Torch, jak i system BlackBerry 6 - powiedział Mike Lazaridis, Prezes i co-CEO w firmie Research In Motion.

Najistotniejsze funkcjonalności BlackBerry Torch 9800 to:

- Rozmiary 112 mm (147 mm otwarty) x 61 mm x 14 mm i waga zaledwie 161 g,

- Ekran dotykowy o przekątnej 3,2'' i rozdzielczości 360 x 480,

- Wysuwana, składająca się z 35 klawiszy pełna klawiatura QWERTY z tylnim podświetleniem,

- Dotykowy optyczny trackpad,

- 512 MB wbudowanej pamięci Flash oraz procesor taktowany zegarem 624 Mhz,

Reklama

- 4 GB wbudowanej pamięci oraz możliwość rozszerzania pamięci urządzenia dzięki wejściu na karty typu microSD/SDHC o pojemności do 32 GB; karta o pojemności 4 GM dołączona do zestawu,

- Aparat o rozdzielczości 5 MP oferujący funkcje zoom, autofocus, flash, stabilizacja obrazu, tryby, geolokalizacja oraz możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości do 640 na 480,

- Wbudowane Wi-Fi (802.11 b/g/n),

- Złącze słuchawkowe stereo 3,5 mm,

- Zaawansowane funkcje dzwonienia: głosowe wybieranie numerów, funkcja głośnomówiąca oraz obsługa Bluetooth (2.1) do współpracy z zestawem słuchawkowym, samochodowym (w tym systemy, które wspierają standard Bluetooth Message Access Profile), stereofonicznym, bądź innymi urządzeniami zewnętrznymi Bluetooth

BlackBerry 6

Research In Motion przedstawił również BlackBerry 6 - nowy system operacyjny dla smartfonów BlackBerry. Omawiany system posiada nowy interfejs, który współpracuje z ekranem dotykowym oraz trackpadem, rozszerzone możliwości komunikacji, które upraszczają korzystanie z serwisów społecznościowych oraz RSS-ów, zaawansowane funkcje multimedialne, narzędzie wyszukiwania o nazwie Universal Search oraz przeglądarkę opartą na silniku WebKit.

- BlackBerry 6 jest efektem nieustannego dążenia firmy RIM do dostarczania solidnych, efektywnych, łatwych w użytkowaniu i zoptymalizowanych rozwiązań dla użytkowników ekranów dotykowych, jak i fanów klawiatury - powiedział Mike Lazaridis.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: system operacyjny | bluetooth | smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama