Dell Streak 5 z Gingerbread, Streak 7 bez ICS

Nowe informacje dla miłośników Della - model Streak 5 dostanie aktualizację do wersji Gingerbread, a Streak 7 nie dostanie oficjalnie Androida Ice Cream Sandwich.

Dell Streak 5 to urządzenie, które zapoczątkowało późniejszą modę na tworzenie gadżetów z pogranicza segmentu smartfonów i tabletów, czyli z ekranami o przekątnej zbliżonej do 5 cali (jak choćby Samsung Galaxy Note). Streak 5 został w sierpniu wycofany z amerykańskiej strony Della, co oznaczało koniec jego produkcji. Urządzenie w dalszym ciągu jednak dostępne jest w sprzedaży, przez co wiele osób w niego inwestuje. O swoim dziecku nie zapomniał także producent, który udostępnił oficjalną aktualizację Androida do wersji Gingerbread.

Wydawać by się mogło, że Dell zapomni o Streak 5 i skupi się na opracowywaniu przyszłych produktów, na szczęście jednak tak się nie stało. Właściciele tabletu mogą cieszyć się z aktualizacji Androida. Jest to tym bardziej dobra wiadomość, bowiem początkowo Dell Streak 5 pracował w oparciu o jeszcze starszą wersję systemu Google - Androida 2.2 (Froyo) 1.6 Donut.

Kolejną informacją, która nadeszła od Della, jest aktualizacja Androida do wersji Ice Cream Sandwich dla modelu Streak 7, a właściwie jej brak. Producent za pośrednictwem Twittera podzielił się informacją, że nie przewiduje wypuszczenia oficjalnej aktualizacji systemu i odsyła do nieoficjalnych ROM-ów, linkując nawet do poniższego wideo.

Reklama

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dell | Android | Gingerbread
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy