Facebook kupi BlackBerry?

Facebook to kolejna firma, która wyraziła zainteresowanie kupnem BlackBerry. Wcześniej informowano, że podobne zamiary wykazuje chociażby Lenovo. Według dziennika Wall Street Journal Mark Zuckerberg spotkał się z aktualnym szefem BlackBerry w celu omówienia ewentualności.

BlackBerry od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, co przełożyło się na decyzję o sprzedaży. Chęć zakupu wyraziło kilka większych firm, jednakże ostateczną ofertę przedstawił kanadyjski Fairfax Financial, który chce wykorzystać ogromne doświadczenie BlackBerry i całkowicie skupić się na rynku biznesowym oraz rządowym. Transakcja została co prawda zaakceptowana, jednakże zostanie zrealizowana na początku listopada. Do tego czasu może się znaleźć inny kupiec, który wystosuje lepszą ofertę.

W ubiegłym tygodniu według Wall Street Journal doszło do spotkania szefów Facebooka i BlackBerry. Można się domyślać, że dotyczyło ono ewentualnego zakupu firmy. Niestety aktualnie nie wiadomo, jak poszły negocjacje i czy Mark Zuckerberg jest wciąż zainteresowany wykupieniem producenta telefonów.

Przedstawiciele obydwu firm odmówili komentarza w tej sprawie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfonn | Facebook | BlackBerry | kupno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama