Holenderski sąd dopuszcza Galaxy Taba 10.1 do sprzedaży

Po wielu rozprawach, wyrokach, apelacjach i zakazach, sąd w Hadze podjął ostateczną decyzję, że Samsung Galaxy Tab 10.1 nie jest podobny do Apple iPada 2, w związku z czym sprzedaż urządzenia może być kontynuowana na terenie Holandii.

Przypomnijmy, że prawnicy pracujący dla giganta z Cupertino doszli do wniosku, że stworzony przez koreański koncern Samsung Galaxy Tab 10.1 za bardzo przypomina najnowszy tablet Apple (iPad 2) i postanowili zakazać jego sprzedaży na świecie. Od tamtej pory historia zataczała esy i floresy oraz rozdzieliła się na wiele wątków.

Samsung wygrał tę bitwę, lecz to jedno z wielu starć, które przyjdzie mu stoczyć z Apple. Poniósł porażkę w Australii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, a nie wątpimy, że firma z Cupertino nie zamierza na tym zakończyć swojej batalii. Choć wojna patentowa powoli zaczyna być monotonna, nie możemy zapomnieć, że jej ostateczny wynik będzie miał wpływ na to, co zobaczymy w najbliższych nam sklepach z elektroniką. Poprzez swoje pozwy i apelacje, Apple chce uzyskać monopol na rynku tabletów internetowych, a to jest zupełną przeciwnością tego, czego chcemy my, klienci - różnorodności towaru.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy Tab | Apple | Samsung Galaxy Tab 10.1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy