Huawei i ZTE pod lupą Komisji Europejskiej

Chińscy potentaci telekomunikacyjni Huawei oraz ZTE znaleźli się pod lupą Komisji Europejskiej - dziennik "Financial Times", powołując się na anonimowe źródła, podał, że obie firmy mogły otrzymać znaczące subsydia od chińskiego rządu.

Według informacji zebranych przez dziennik. ZTE miało otrzymać kredyt wysokości 25 miliardów od kontrolowanych przez chiński rząd banków, natomiast Huawei mógł liczyć na sumę 30 miliardów dolarów od banku China Development Bank.

Członkowie Komisji Europejskiej mieli powiedzieć, że mają "bardzo mocne dowody", które potwierdzają, że dzięki otrzymanym kredytom obie firmy mogły sprzedawać niektóre urządzenia poniżej kosztów produkcji na terenie Europy. Światowa Organizacja Handlu, którego członkiem są Chiny, zabrania takich praktyk.

Jak przypomniał dziennik, podobne informacje pojawiły się w zeszłorocznym raporcie opublikowanym przez Komisję Europejską. Należy jednak dodać, że obie firmy nigdy oficjalnie nie usłyszały oskarżeń o to, że otrzymywały zbyt znaczącą pomoc ze strony chińskiego rządu.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Financial Times | Komisja Europejska | ZTE | Huawei | Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy