Kablówki sięgają po mobilny internet

Operatorzy telewizji kablowej coraz odważniej wkraczają na rynek telefonii komórkowej. Już trójka z czterech największych operatorów kablowych (Aster, Vectra i Multimedia Polska) oferuje swoim klientom internet mobilny.

Kablówki poszerzają swoje portfolio o nowe usługi telekomunikacyjne. Rozpoczynają świadczenie usług mobilnego internetu, który ma być przede wszystkim uzupełnieniem usługi internetu stacjonarnego, na przykład podczas weekendowych wypadów za miasto . Nowe usługi mają zwiększyć lojalność klientów , z kolei abonent korzystający z kilku usług operatora może liczyć na większe rabaty.

Od poniedziałku (23 sierpnia) mobilny internet do swojej oferty wprowadza sieć Vectra, która podobnie jak Multimedia Polska usługę mobilnego internetu będzie świadczyła w oparciu o infrastrukturę komórkowej sieci Play. Mobilny internet w swoim portfolio posiada także sieć Aster, która świadczy usługę na infrastrukturze operatora Orange.

Reklama

Aster była pierwszym operatorem telewizji kablowej, który wprowadził do swojej oferty mobilny internet. Obecnie operator oferuje trzy pakiety mobilnego dostępu do sieci (0,25 GB - od 9 zł, 2 GB - od 29 zł oraz 6 GB - od 49 zł), ale szefowie Aster zapowiadają wprowadzenie zmian w swojej internetowej ofercie.

Z kolei ofercie Multimedia Polska abonent ma do dyspozycji trzy pakiety - 1 GB za 29 zł (w obecnej promocji), 2 GB za 34 zł oraz 4 GB za 39 zł. Warto dodać, że MobilNet jest usługą dodaną do internetu stacjonarnego i nie występuje jako odrębna, samodzielna usługa w ofercie internetowej Multimedia Polska.

Vectra oferuje cztery pakiety mobilnego internetu: 1 GB od 21,99 zł (w obecnie obwiązującej promocji), 2 GB od 33,99 zł, 4 GB od 39,99 zł oraz 10 GB od 66,99 zł. W każdym pakiecie prędkość pobierania i wysyłania danych jest jednakowa i wynosi odpowiednio 1 Mb/s i 384 kb/s. U każdego operatora ceny mobilnego internetu mogą się różnić w zależności od wybranej promocji i posiadanych usług.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że usługi telefonii komórkowej jeszcze w tym roku może wprowadzić do swojej oferty także UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce.

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy