Nokia: Młodzi mają dość iPhone'ów i Androida

Starając się przyciągnąć nowych użytkowników do swojej platformy i lepiej uargumentować jej wybór, przedstawiciele firm produkujących mobilne OS-y lub smartfony często krytykują rozwiązania konkurencji. Tak postąpił na przykład dyrektor ds. marketingu Nokii.

W wywiadzie udzielonym Pocket Lint, Niels Munksgaard stwierdził, że młodzi ludzie mają dość iPhone'ów, które są obecnie powszechnie dostępne. Z kolei obsługa Androida jest skomplikowana, w dodatku co jakiś czas pojawiają się informacje o lukach bezpieczeństwa. Nokia chce przekonać młodych, aby spróbowali czegoś innego, czyli platformy Windows Phone, oczywiście najlepiej kupując produkt z rodziny Lumia.

Munksgaarda denerwuje też to, że klient udający się do salonu operatora czy sklepu po nowy telefon, na półkach widzi tylko podobne do siebie, czarno-białe bryły. Może to wprowadzać w błąd (zwłaszcza mniej zorientowanych użytkowników), a celem jego firmy jest zmienić obecny stan rzeczy. Dotyczy to też oferowania innych usług, takich jak Nokia Mix Radio, która daje użytkownikowi fińskiego smartfona dostęp do muzyki od razu po zakupie, bez konieczności rejestracji czy uiszczania miesięcznej opłaty. Możliwe, że w przyszłości opcja ta będzie dostępna dla wszystkich słuchawek z WP7, nie tylko Lumii.

Reklama

Spółka stawia na bezprzewodowy transfer danych, czego wyrazem jest choćby głośnik Play 360, obsługujący technologie Bluetooth i NFC. Finowie nie wykluczają jednak, że wraz z rozwojem ekosystemu Windows Phone firmy trzecie zaczną produkować tradycyjne stacje dokujące, takie jak obecnie oferowane są dla iPhone'a czy iPoda.

O losie mobilnych okienek i powodzeniu rodziny Lumia ostatecznie zadecydują klienci. Rzeczywiście wydają się oni nieco znudzeni iPhone'em, ale Android (zwłaszcza w wersji Ice Cream Sandwich) jest na czasie. Platforma WP7 też zyskuje, w dużej mierze dzięki szeroko zakrojonej akcji marketingowej Nokii. W razie niepowodzenia sytuacja fińskiego giganta mocno się skomplikuje.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Nokia | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy