Nowy HTC z aparatem 16 Mpix

Na targach CES 2012 HTC zaprezentował smartfona z Windows Phone Mango - Titan II. Urządzenie wyróżnia się aparatem o matrycy aż 16 Mpix i wsparciem dla technologii 4G.

W oficjalnym wystąpieniu Steve Ballmer, szef Microsoftu, powiedział, że od teraz łączność 4G jest wspierana przez system Windows Phone. Została ona dodana do wersji Mango i na razie nie zobaczymy kolejnych edycji systemu (kompilacja systemu o oznaczeniu 8107).

Według zapowiedzi pierwszym operatorem, do którego oferty trafią Windows Phone'y z LTE, będzie amerykański AT&T, a pierwszym modelem HTC Titan II. Prezentuje się one bardzo interesująco, chociaż na razie będzie dostępny tylko w Stanach.

Smartfon jest ulepszoną wersją dostępnego już od paru miesięcy Titana. Jego wyposażenie obejmuje 16 GB wbudowanej pamięci, warstwę antypoślizgową u dołu obudowy oraz aparat 16 Mpix. Titan II ma te same parametry co poprzednik: z 4,7-calowym ekranem Super LCD o rozdzielczości WVGA na czele i układem Qualcomm Snapdragon QSD8255 o taktowaniu 1,5 GHz.

Reklama

Najciekawszy jest oczywiście aparat o matrycy 16 Mpix, który - podobnie jak w 8 Mpix w Titanie - wykorzystuje sensor BSI i umożliwia nagrywanie materiału wideo w jakości 720p. Są też funkcja stabilizacji obrazu, tryb panoramy czy seria zdjęć, które dodawane są przez HTC. Według redaktorów zagranicznych serwisów, którzy mieli już okazję pobawić się Titanem II, jakość zdjęć jest świetna, ale z oceną warto poczekać do pojawienia się pierwszych testów.

Wielu użytkowników pewnie będzie zastanawiało się po co w telefonie taka matryca, skoro jej wielkość będzie i tak mniejsza niż 12 Mpix z N8. Odpowiedź jest prosta. Chwyt marketingowy, który pomoże wypromować model z Windows Phone na tle silnej konkurencji. Nie oznacza to, że Titan II będzie robił słabe zdjęcia. Już jedynka pokazała, że nowe aparaty HTC są świetne, a ten z Titana II ma jeszcze polepszyć jakość zdjęć. Jak wspomniałem, na rzetelną ocenę będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Oczywiście, Titan II nie będzie jedynym Windows Phone'em z obsługą 4G, jaki zostanie dzisiaj zaprezentowany na CES 2012.

Mateusz Żołyniak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy