Powstanie 8,9-calowy tablet Amazonu?

15 listopada rozpocznie się oficjalna sprzedaż pierwszego tabletu Amazon - Kindle Fire. Od dłuższego czasu wiadomo, że nie będzie to ostatnie urządzenie tego typu od elektronicznego giganta, bowiem na przyszły rok szykowana jest premiera 10-calowego brata Kindle Fire. Okazuje się jednak, że Amazon może mieć inne plany.

Wiele wskazuje bowiem na to, że Amazon pracuje nad tabletem z ekranem o przekątnej 8,9" - takie wieści opublikowali redaktorzy DigiTimes. Na myśl przychodzą dwie koncepcje. Pierwsza, bardziej prawdopodobna, jest taka, że Amazon zapewne będzie chciał zawalczyć o klientów preferujących różne wielkości ekranów, co spowoduje pojawienie się na rynku trzech tabletów: 7, 8, 9 oraz 10,1". Druga opcja to rezygnacja z modelu 10,1-calowego na rzecz mniejszego - 8,9", w co raczej trudno uwierzyć.

Z informacji zamieszczonej przez DigiTimes można wywnioskować, że obie firmy, które dostarczają ekrany do 7-calowego Kindle Fire - LG Display i CPT (Chunghwa Picture Tubes) - miały otrzymać zamówienia na nieco większe panele (8,9") i obecnie rzekomo przygotowują się do ich produkcji. Jeśli faktycznie Amazon zmienił zdanie i w pierwszej kolejności skupi się na modelu 8,9-calowym, będzie chciał trafić w rynkową niszę - w klientów, którzy nie decydują się na kompletną mobilność 7-calowych dachówek, ale jednocześnie nie chcą mieć do czynienia z 10-calowymi urządzeniami.

Reklama

Ale czy taki ruch ze strony Amazonu miałby sens? Tylko pod jednym warunkiem - jeśli jakiś czas później firma zaproponuje potencjalnym klientom także 10-calowe urządzenie. Jakkolwiek by nie było, do momentu, w którym przedstawiciele Amazonu nie zabiorą głosu w sprawie przyszłych tabletów, możemy na ich temat jedynie gdybać.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Kindle | Amazon | amazon.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy