Reklama

Samsung chce wykupić Nokię?

Po podpisaniu umowy między Nokią i Microsoftem niektórzy spekulowali, że gigant z Redmond ma zamiar przejąć Nokię. W połowie maja znany bloger, Eldar Murtazin, informował nawet o planach rozmów na szczycie. Okazuje się, że wszyscy mówiący o ewentualnym przejęciu byli w błędzie. Fińskim producentem zainteresowany jest podobno Samsung.

O planach zakupu Nokii przez Samsunga informuje "The Wall Streer Journal". Rzecznik Samsunga stwierdził, że koncern nie ma zamiaru odnosić się do plotek, w podobnym tonie wypowiada się Mona Kokkonen z Nokii. Co ciekawe, nikt jednak wyraźnie nie zaprzeczył informacjom o planach Samsunga.

Już wcześniej w sieci pojawiały się plotki dotyczące zakupów Samsunga. Producent miał być zainteresowany wykupem spółki joint-venture Nokia Siemens Networks. Wtedy prezes Samsunga J.K. Shin jednoznacznie temu zaprzeczył.

Bloger Eldar Murtzain, który informował o planach kupna Nokii przez Microsoft, zdradził później, że koncern z Redmond mógł oferować nie 19, a nawet 28 miliardów dolarów za przejęcie producenta komórek. Czy koreańska firma zdecyduje się na przebicie oferty Ballmera?

Reklama

Paweł Żmuda

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Redmond | bloger | Microsoft | Nokia | samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy