Samsung Galaxy S III najpopularniejszym smartfonem w USA

Ostatnie tygodnie nie są łatwe dla Samsunga, co najlepiej obrazuje przegrany proces z Apple. Firma jednak nie zamierza się poddawać i udowadnia to staraniami o każdego klienta w Stanach Zjednoczonych. Rezultatem jest uzyskanie w sierpniu tytułu najlepiej sprzedającego się smartfona w USA.

Według analityków sytuacja jest o tyle zaskakująca, że po raz pierwszy od premiery, główny konkurent w postaci iPhone 4S sprzedał się słabiej w danym miesiącu. Z pewnością sytuacja ta jeszcze bardziej rozzłościła zarząd Apple, co może być główną przyczyną wytoczenia kolejnego pozwu sądowego. Z drugiej strony wynik ten można także usprawiedliwić mniejszym zainteresowaniem ze względu na nadchodzący model iPhone 5. O tym, czy jest to tylko chwilowa zmiana miejsca na podium, przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Warto przy okazji wspomnieć o najnowszych wynikach, dotyczących udziałów wymienionych firm w sektorze mobilnym OEM za lipiec. Tutaj również na prowadzeniu jest Samsung, osiągając 25,6 proc. udziałów, przy 16,3 proc. należących do Apple. Nie może zatem dziwić upór amerykańskiej firmy w dążeniu do wykluczenia konkurentów na drodze sądowej.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama