Samsung wprowadza programowane naklejki NFC

Potencjał NFC zazwyczaj stara się wykorzystać do przeprowadzania transakcji bezgotówkowych. Jest to jednak tylko jeden z obszarów, na którym ta rozwijająca się technologia może się sprawdzić. Samsung planuje upowszechnić ją sprzedając TecTiles, którym przypisać można wiele nowych ról.

TecTile to mała naklejka o boku długości ok 2,5 centymetra z nadrukowanym chipem NFC. Ich funkcjonalność zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni użytkownika - za pomocą darmowej aplikacji będzie można w łatwy sposób zaprogramować je by spełniały jakąkolwiek funkcję.

Oto kilka przykładów:

- Naklejkę taką przykleić można na biurku. Po przyjściu do pracy można położyć na nim telefon, w którym włączona lub wyłączona zostanie pewna funkcja, na przykład włączyć WiFi czy wyłączyć dźwięk.

- Można nakleić TecTile na drzwi wejściowe do domu i po przyjściu z pracy przejechać po nim telefonem, który wyśle sms'a do żony, że już jesteśmy.

- TecTile można także nakleić na witrynę sklepową by klienci mogli w łatwy sposób zostać fanem naszego sklepu na Facebooku, czy zdobyć wirtualną kartę uprawniającą do zniżki.

Reklama

Możliwości jest bardzo dużo, TecTile mają być łatwe do zaprogramowania. Do sprzedaży wejdą 21 czerwca i kosztować będą niecałe 15 dolarów za 5 sztuk. Mają współpracować z każdym telefonem Samsunga, który obsługuje NFC. Nie powinno być więc problemów z telefonami innych producentów. Niestety będziemy musieli trochę poczekać zanim TecTile trafią do Polski - strona, na której można je zamówić, obsługuję aktualnie wysyłkę tylko do USA.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | NFC | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy