Telefonia internetowa w Nokii N80 IE

Firma Nokia poinformowała o podpisaniu umowy z firmą SIPphone, dzięki której fiński producent komórek będzie mógł zaoferować usługę Gizmo Voice over IP (VoIP) w telefonie Nokia N80 Internet Edition.

Mobilny komputer multimedialny Nokia N80 Internet Edition jest już przystosowany do połączeń internetowych przy użyciu protokołu SIP, natomiast firmy Nokia i SIPphone umożliwiają obecnie łatwą konfigurację i nawiązywanie połączeń przy użyciu usługi Gizmo VoIP bezpośrednio z tego urządzenia.

Użytkownicy Nokia N80 Internet Edition mogą bezpłatnie pobrać aplikację Gizmo VoIP korzystając z polecenia "Pobierz", które znajduje się w menu i automatycznie rozpocząć instalację. Jest to prosty, dwuetapowy proces, który polega na utworzeniu bezpłatnego konta do połączeń internetowych. Internetowe połączenia telefoniczne przy użyciu N80 Internet Edition nawiązuje się tak łatwo, jak zwykłe połączenia głosowe. Jedyna różnica polega na tym, że dzieje się to za pośrednictwem bezprzewodowej sieci WLAN, co zapewnia oszczędności i zmniejsza czas wykorzystania sieci komórkowej. Opracowana przez firmę Nokia i oparta na protokole SIP platforma VoIP umożliwia integrację funkcji połączeń internetowych.

Reklama

PG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Giza | Internet | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy