UKE: TP ma obniżyć ceny połączeń z komórkami

Telekomunikacja Polska powinna jak najszybciej obniżyć ceny połączeń do sieci komórkowych dla klientów biznesowych twierdzi Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Z uwagi na fakt, iż nowe stawki detaliczne za połączenia z komórkami (F2M) w planach dedykowanych klientom indywidualnym obowiązują już od marca 2009 roku, zmiany cen tych połączeń również w ofertach biznesowych powinny zostać wprowadzone przez TP jak najszybciej.

W przypadku, gdy termin wdrożenia przez TP wyżej wymienionych zmian będzie bardziej odległy niż dzień 1 kwietnia 2009 r., zostanie wszczęte postępowanie o nałożenie kary za stosowanie zawyżonych cen za połączenia F2M w ofertach dla klientów biznesowych.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej poinformował, że nie sprzeciwił się propozycji zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej Telekomunikacji Polskiej do sieci komórkowych operatorów PTK Centertel, Polkomtel i Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz wyodrębnienia opłat za połączenia do sieci Polsat Cyfrowy w całej ofercie taryfowej dedykowanej klientom biznesowym.

Reklama

TP zmienia opłaty detaliczne za połączenia z sieci stacjonarnej do sieci komórkowych (F2M - fixed to mobile), w związku z obniżką stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych (MTR - mobile termination rates).Dlatego obniżce ulegają opłaty za połączenia do sieci Era, Orange i Plus.

Jednocześnie, z uwagi na brak zmiany stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych P4 oraz Cyfrowy Polsat, opłaty za połączenia do sieci operatora P4 nie ulegają zmianie, ale zostają wyodrębnione ceny połączeń do sieci Cyfrowy Polsat, których wysokość została określona na poziomie z oferty dla klientów indywidualnych.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: opłaty | Polsat | Orange Polska S.A. | UKE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy