Xbox Live także na Androida i iPhone'a?

Microsoft szykuje usługę Xbox Live na smartfony z Androidem i iOS. Czy taki ruch jest dla nich opłacalny?

Microsoft szykuje usługę Xbox Live na smartfony z Androidem i iOS. Czy taki ruch jest dla nich opłacalny?

Microsoft od zawsze przekonywał, że możliwe jest współistnienie różnych platform rozrywkowych. Prezentując konsolę Xbox 360 zapewniał, że może stać się ona nie tylko centrum domowej rozrywki, ale także użytecznym narzędziem społecznościowym. Ich marzenia teraz są bliższe realizacji niż kiedykolwiek, zwłaszcza w obliczu szykowanego debiutu usługi Xbox Live na smartfonach.

Wydawać by się mogło, że targetem dla Xbox Live będą tylko telefony zarządzane przez Windows Phone. Nic bardziej mylnego! Forbes podaje, że Microsoft poważnie zastanawia się nad integracją usługi Xbox Live na smartfony z Androidem, iOS oraz tablety. Dzięki temu marzenie o multiplatformowym świecie rozrywki może zostać zrealizowane.

Reklama

Plany giganta z Redmond wydają się altruistyczne, choć patrząc na zyski z rynku gier wideo nie sposób nie dostrzec aspektu marketingowego tejże decyzji. Takie posunięcie przez imperium Steve Ballmera może okazać się ryzykowne - pełna integracja usługi Xbox Live na konkurencyjne urządzenia (z Androidem i iOS) może spowodować spadek zainteresowania smartfonów z Windows Phone. Do tej pory była to jedna z głównych kart przetargowych przemawiających na korzyść telefonów z mobilną wersją popularnych "Okienek".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Microsoft | iOS | Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy