Reklama

Zakaz sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 10.1 w USA

Jak donosi Reuters, Apple wygrało właśnie jedną z batalii sądowych toczonych z Samsungiem. W wyniku zakończonej rozprawy koreańska firma ma zakaz sprzedaży swojego tabletu Galaxy Tab 10.1 na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Według sędziów prowadzących sprawę, przyczyną werdyktu jest naruszenie praw intelektualnych, będących własnością firmy Apple. Samsung nie zamierza jednak się poddać i już wkrótce będzie walczył o oddalenie sprawy. Ich głównym argumentem może być fakt, że opatentowana specyfikacja sprzętowa jest mało precyzyjna, przez co może być przez Apple nadużywana. Jedną z takich niejasności jest chociażby spór o wygląd tabletu, ciężko bowiem aby był na przykład w formie trójkąta lub koła.

Co ciekawe, w ubiegłym roku podobną sprawę również wygrało Apple, kiedy to ten sam model został wycofany ze sprzedaży z terytorium Unii Europejskiej. Samsung na pewno może poczuć niemały prztyczek w nos, jednak z pewnością ich udział na rynku nie ucierpi znacząco. Galaxy Tab 10.1 nie jest w końcu najnowszym modelem, zaś kolejne cieszą się większą popularnością. Można jednak mieć pewność, że Samsung nie odpuści w tej sprawie do końca, a być może znajdzie inny sposób na działania sądowe konkurencji.

Reklama

Chcesz wiedzieć, w co warto zagrać na telefonie lub tablecie? Mamy odpowiedź - sprawdź nasz serwis Gry na Fony

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: samsung | apple | Samsung Galaxy Tab | Samsung Galaxy Tab 10.1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama