ZTE planuje podbić rynek smartfonów

ZTE to marka, która nie jest jeszcze rozpoznawalna globalnie na rynku smartfonów, jednak już wkrótce ma się to zmienić. Wszystko za sprawą ekspansji na rynki zagraniczne oraz zapowiadane produkty, mające aspiracje do walki o podium.

To, że chiński rynek jest wciąż dość hermetyczny wiadomo nie od dziś. ZTE dotychczas właśnie w Chinach osiągało większość dochodów. Ryu Chienhao, odpowiedzialny za strategię rozwoju urządzeń mobilnych w ZTE zapowiedział właśnie, że do końca tego roku firma planuje sprzedać 35 milionów smarfonów na całym świecie, wchodząc na trzecią pozycję tuż za Apple i Samsungiem. Według jego prognozy do 2015 roku ZTE ma realne szansę na przejęcie pałeczki lidera.

Na dzień dzisiejszy ZTE zajmuje czwartą lokatę (4,8 procent globalnego rynku smartfonów), zaś tylko w pierwszym kwartale tego roku sprzedało na całym świecie 19,8 milionów urządzeń mobilnych.

Reklama

Czy ZTE ma szansę zawojować rynek? Biorąc pod uwagę wciąż lepsze wyniki finansowe Apple i Samsunga może nie być to proste zadanie. Nam pozostaje za to mieć nadzieję, że w świadomości masowego odbiorcy pojawi się kolejny gracz, dzięki czemu doczekamy się zarówno lepszej jakości usług jak i niższych cen.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: ZTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy