Można pobrać polską wersję Visty

W internecie do pobrania dostępna jest polska wersja Windows Vista. Jednak z tej usługi mogą skorzystać jedynie nieliczni

Pobrać polską wersję Windows Vista mogą m.in. osoby korzystające z TechNet (TechNet to pakiety narzędzi dla specjalistów IT korzystających na co dzień z rozwiązań Microsoft). Do pobrania udostępniono obraz Windows Vista na płycie CD oraz DVD w wersji RTM (czyli Released to Manufacturing - wersja, która jest gotowa do sprzedaży).

Co ciekawe, Microsoft ma już w planach wydanie (w najbliższych miesiącach) Service Pack dla Visty. Twórcy Windows zwrócili się do firm z ofertą uczestniczenia w testach dodatku. Przedstawiciele giganta z Redmond twierdzą, że Service Pack do Visty będzie zawierał jedynie niewielkie usprawnienia, podobnie jak miało to miejsce z Service Pack 1 dla Windows XP. Pierwszy Service Pack dla XP pojawił się dopiero 11 miesięcy po debiucie systemu.

Reklama

Windows Vista ma charakteryzować się bardzo dobrymi zabezpieczeniami. Próba eliminacji pirackich kopii przez Microsoft nie dziwi. Ostatnio serwis Betanews.com poinformował o wynikach testu przeprowadzonego przez program Windows Genuine Advantage (aplikacja weryfikująca legalność Windows podczas aktualizacji systemu), który pokazał ile osób korzysta z nielegalnych kopii systemu operacyjnego Microsoft. Na 512 milionów użytkowników, 22,3 proc. używa pirackich wersji, a i tak zapewne wielu korzystających z nielegalnych wersji Windows raczej nie przeprowadza aktualizacji systemu.

Premiera Windows Vista odbędzie się 30 stycznia, Polacy będą mogli kupić swoje egzemplarze najprawdopodobniej w lutym.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama