Xi3 ChromiumPC - pierwszy desktop z Chrome OS

Mogłoby się wydawać, że nowy system Chrome OS to platforma stworzona wyłącznie z myślą o netbookach. Na szczęście firma Xi3 Corp przygotowała również komputer desktopowy dla fanów firmy z Mountain View. Jak przystało na produkt dla prawdziwego geeka, ChromiumPC to komputer minimalistyczny i... miniaturowy.

W portfolio firmy Xi3, oprócz miniaturowych desktopów pracujących pod kontrolą Windowsa czy Linuxa, pojawia się również sprzęt z Chrome OS. Wymiary aluminiowego komputera, wyposażanego zarówno w jedno jak i dwurdzeniowe układy to zaledwie 101 x 91 x 91 mm. Producent zapewnia, że niewielka puszeczka będzie dostępna w wielu różnych kolorach.

Szczegółowa specyfikacja i ceny ChromiumPC zostaną przedstawione nieco później. Już teraz wiadomo jednak, że komputery powinny trafić do seryjnej sprzedaży w drugiej połowie roku. Wcześniej, bo już 4. lipca, na rynek trafią odmiany z nieco bardziej konwencjonalnymi systemami operacyjnymi.

Reklama

Dla wszystkich, którzy nie pokochają systemu Google pozostanie możliwość wymienienia jednego z modułów zainstalowanych wewnątrz desktopa i przesiadka na zwykły system. Brzmi nieźle. Ciekawe ile trzeba będzie zapłacić.

Paweł Żmuda

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Chrome | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy