Czy Warszawa zyska najwyższy wieżowiec w Polsce? Jest zgoda

W pobliżu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie może pojawić się nowy wieżowiec. Wysokością do dachu będzie przewyższał obecnego rekordzistę - Varso Tower - o 10 metrów.

Centrum Warszawy w ostatnim czasie przyciąga uwagę branży hotelowej. Po głośnej wyprowadzce Marriotta ze stolicy i zmianą marki słynnego hotelu, w którym zatrzymywał się m.in. Joe Biden, zmiany czekają również czterogwiazdkowy hotel Mercure Centrum.

Reklama

To nieruchomość położona tuż przy charakterystycznym wysokościowcu Złota 44 oraz Złotych Tarasach. Hotel Mercure Centrum został wybudowany w 1989 roku. Teraz może zostać wyburzony, a w jego miejscu może stanąć znacznie większy obiekt.

Jeden wieżowiec zamiast dwóch, ale za to większy

Spółka Orbis od wielu lat starała się o zgodę na wyburzenie istniejącego obiektu i postawienie tam dwóch wieżowców o wysokości 180 i ponad 200 metrów. Właścicielem działki jest miasto, natomiast spółka jest użytkownikiem wieczystym. W końcu się udało, ratusz dał zielone światło, a właściwie wydał warunki zabudowy, które pozwalają na realizację inwestycji, jak przekazał serwis propertydesign.pl. Przy czym możliwa będzie budowa nie dwóch, a tylko jednego wieżowca. Może jednak liczyć aż 240 metrów wysokości, co oznacza, że gdyby osiągnął dopuszczalną wysokość, byłby najwyższym budynkiem w Polsce licząc do dachu, przewyższając obecnego rekordzistę Varso Tower o 10 metrów (do dachu ma 230 metrów).

Czy w Warszawie powstanie rekordowy wieżowiec?

Pomimo zielonego światła nie ma pewności, czy inwestycja będzie realizowana. To mi.in. przez fakt, iż obecnie Hotel Mercure Warszawa Centrum jest obecnie w trakcie wielomilionowej renowacji, która obejmuje znaczną część pomieszczeń, jak przekazał serwis nowawarszawa.pl

- Hotel Mercure Warszawa Centrum jest w trakcie wielomilionowej, kompleksowej renowacji, która obejmuje m.in.: remont 304 pokoi z 237 łazienkami i 5 korytarzami, sal konferencyjnych, lobby i recepcji, a także pokoi dla personelu, stołówki czy biura. Zakończenie modernizacji planowane jest na 1 kwartał 2025 r. - przekazała Emilia Maraszek, Kierownik komunikacji Europa Wschodnia i Centralna, Accor Invest.

Możemy się więc spodziewać, że w pierwszej kolejności spółka będzie starała się uzyskać zwrot z inwestycji. Niewykluczone, że po tym czasie hotel zostanie przeznaczony do wyburzenia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | wieżowce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy