Apple Music Classical

Czwartek, 7 września 2023 (08:53) Aktualizacja Czwartek, 7 września 2023 (09:09)
Apple Music Classical to aplikacja dla miłośników muzyki klasycznej. Jeżeli korzysta się z jednej z wersji subskrypcji Apple Music, subskrypcja Apple Music Classical będzie w niej dostępna.
Apple Music Classical - najważniejsze informacje
W Apple Music Classical jest ponad 700 playlist przybliżających słuchaczom 800 lat historii muzyki klasycznej. /123RF/PICSEL

Apple Music Classical - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  serwis muzyczny

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2023

 • System operacyjny:

 • Opłata:

  Tak

 • Rejestracja:

  Tak

Apple Music Classical pozwala na dostęp do największego na świecie katalogu muzyki klasycznej. Można tu znaleźć dowolnego kompozytora, szukać pozycji według utworu, dyrygenta i innych kryteriów. 

Specjalne playlisty i biografie kompozytorów pozwalają znacznie poszerzyć spektrum swojej wiedzy w tej dziedzinie i wpłynwa korzystnie na odbiór nagrania.

Ponadto użytkownicy mogą liczyć na najlepsze brzmienie i na nowo odkrywać wiele największych dzieł muzyki klasycznej. Aplikacja Apple Music Classical trafiła do AppStore w 2023 roku. W pewnym sensie jest to największy na świecie katalog muzyki poważnej. Na użytkowników czeka tutaj ponad 5 milionów nagrań. 

Osoby, które dopiero zaczynają odkrywać muzykę poważną, powinny zacząć od propozycji starannie wybranych przez ekspertów w ramach serii Editor’s Choice. Jeśli ci, którzy mają swoje ulubione dzieła, mogą sięgnąć po listę popularnych nagrań, która pozwala łatwo zestawić i porównać różne interpretacje. W Apple Music Classical czekają tysiące niedostępnych nigdzie indziej albumów, w tym nagrań wykonywanych przez najznamienitsze orkiestry świata.

Apple Music Classical – ciekawostki

W Apple Music Classical można słuchać muzyki powstałej na przestrzeni blisko 800 lat! Redaktorzy Apple Music Classical stworzyli ponad 700 playlist przybliżających słuchaczom 800 lat historii muzyki, a zbiór ten jeszcze nie jest skończony. 

Początkującym zalecane jest skorzystanie z audio przewodników w ramach serii The story of Classical. To okazja, aby posłuchać utworu wraz z komentarzem do niego. Z kolei koneser doceni możliwość podejrzenia kulis powstania konkretnego dzieła. 

Co więcej, ramach Apple Music Classical koncern zorganizuje koncerty z muzyką poważną na żywo. 

Apple Music Classical - Wiadomości