Fitbit

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 (13:01) Aktualizacja Środa, 21 lutego 2024 (12:36)
Fitbit to marka specjalizująca się w produkcji urządzeń przypominających zegarek, noszonych na przegubie ręki, zwanych również smartbandami lub opaskami fitness. Urządzenia te są zaprojektowane do monitorowania różnych aspektów aktywności fizycznej i zdrowia użytkownika.
Fitbit - najważniejsze informacje
Fitbit posiada jedną z najbardziej zaawansowanych platform do śledzenia zdrowia. /AFP

Fitbit - najważniejsze informacje

Fitbit rejestruje kroki, przebyty dystans, spalone kalorie oraz różne rodzaje ćwiczeń, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Większość modeli monitoruje także jakość i czas trwania snu użytkownika, rejestrując fazy snu oraz wykrywając okresy bezruchu i niepokoju podczas snu (pod warunkiem zakładania ich także do spania). 

Niektóre modele są wyposażone w czujniki tętna, które pozwalają na ciągłe monitorowanie tętna w ciągu dnia i nocy.
 
Fitbit może synchronizować dane z aplikacją na smartfonie, umożliwiając dostęp do szczegółowych analiz i wykresów aktywności. Niektóre modele również wyświetlają powiadomienia z telefonu, takie jak przychodzące wiadomości czy połączenia. Fitbit oferuje funkcje motywacyjne, takie jak ustawianie celów aktywności, przypomnienia o ruchu oraz wyzwania i konkursy z innymi użytkownikami.
 
Opaski tej marki są znane z długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, co jest szczególnie ważne dla ciągłego monitorowania aktywności.

Fitbit został założony w 2007 roku przez Jamesa Parka i Erica Friedmana. 

Pierwszy produkt, Fitbit Tracker, został zaprezentowany na targach TechCrunch50 w 2008 roku i szybko zyskał popularność.
 
Dane zbierane przez urządzenia Fitbit są wykorzystywane w różnych badaniach naukowych dotyczących zdrowia i aktywności fizycznej. Fitbit współpracuje z instytucjami akademickimi i badaczami w celu lepszego zrozumienia wzorców zdrowia i kondycji. 

W 2017 roku astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zaczęli używać Fitbitów do monitorowania swojej kondycji fizycznej i snu, dostarczając cennych danych dotyczących wpływu życia w przestrzeni na ludzkie ciało.

Fitbit - Wiadomości