HomePod

Wtorek, 12 września 2023 (10:59) Aktualizacja Środa, 13 września 2023 (13:02)
HomePod to głośnik marki Apple, który miał premierę w czerwcu 2017 roku podczas WWDC. To inteligentne urządzenie zostało przygotowane do współdziałania z innymi urządzeniami Apple, jak iPhone, AirPods czy Mac.
HomePod - najważniejsze informacje
Apple HomePod. /materiały prasowe

HomePod - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    urządzenie multimedialne

  • Rok uruchomienia produkcji:

    2017

  • System operacyjny:

Założeniem twórców głośnika HomePod było wydobycie z Apple Music tego, co najlepsze. Urządzenie działa na bazie technologii kształtowania wiązki i wyposażone jest w 8 głośników. W sprzedaży można znaleźć przede wszystkim HomePody w kolorze białym i odcieniu gwiezdnej szarości. 

W najnowszym modelu głośnika wzrok przykuwa jego nowoczesna, a przy tym elegancka konstrukcja. Składa się ona z gładkiej, przezroczystej akustycznie siatki i podświetlanej powierzchni dotykowej, która rozświetla się aż po same krawędzie. 

Projektanci Apple zadbali oczywiście o doskonałą jakość dźwięku, jaką można uzyskać dzięki HomePod. Gwarantuje on imponujące brzmienie – od głębokich basów po doskonale słyszalne góry. Jest to efekt połączenia ze sobą różnych rozwiązań w zakresie budowy głośnika, m.in. dedykowanemu przetwornikowi niskotonowemu o wysokiej amplitudzie, zaawansowanemu napędowi, który umożliwia wychylenie membrany aż do 20 mm. 

Nie bez znaczenia jest także wbudowany mikrofon z efektem basowym i układ pięciu przetworników wysokotonowych z technologią kształtowania wiązki akustycznej. Znajduje się on wokół podstawy głośnika od Apple. 

Jego twórcy połączyli czip S7 z zaawansowanym oprogramowaniem i technologią śledzącą parametry systemu. To wpłynęło na jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości dźwięku obliczeniowego. 

HomePod – ciekawostki

HomePod został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć jego wpływ na środowisko naturalne. Po raz pierwszy w historii jego produkcji zastosowano złoto pochodzące w pełni z recyklingu. Z kolei w magnesie urządzenia zastosowano pierwiastki ziem rzadkich pochodzące z recyklingu.

Z dwóch głośników HomePod umieszczonych w jednym pomieszczeniu można stworzyć parę stereo. Ne tylko oddziela ona kanał lewy i prawy, ale również odtwarza je jako zharmonizowane. Brzmienie, które można w ten sposób uzyskać, ma bardzo wysoką jakość. Słyszalna gama dźwięków jest zdecydowanie bardziej realistyczna niż w klasycznych głośnikach stereo.

HomePod - Wiadomości