Huawei P

Czwartek, 2 listopada 2023 (15:00) Aktualizacja Czwartek, 2 listopada 2023 (15:00)
P jest flagową serią smartfonów marki Huawei. Jej historia sięga 2013 roku, kiedy na rynku zadebiutował model P6. Od tego czasu na rynku pojawiły się inne modele serii P, które zawsze bardzo dobrze charakteryzował świetny aparat fotograficzny i design.
Huawei P - najważniejsze informacje
Huawei P60 Pro /materiał prasowy

Huawei P - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    smartfon

  • Rok uruchomienia produkcji:

    2013

Huawei i flagowa seria P

Marka Huawei zaprezentowała światu serię P w 2013 roku, rozpoczynając jednocześnie sprzedaż od modelu P6 – zaawansowanego technicznie smartfona, szczególnie jak na ówczesną branżę technologiczną.

Konferencja prasowa 18 czerwca 2013 roku stanowiła dla koncernu Huawei ogromny wyróżnik, dzięki któremu stała się znana na całym świecie. Sam telefon nawiązał wyrównaną walkę z większością mocnej konkurencji, podobnie jak następca – model P8. Ten z kolei zachwycał zaokrąglonymi liniami, miłymi w dotyku materiałami klasy premium oraz wysokim zaawansowaniem technicznym.

W 2023 roku Huawei w swoich smartfonach serii P stawia na najwyższą możliwą jakość – doskonałe wykonanie, dobre klasowo materiały oraz świetny aparat. Ten zresztą w każdym nowym smartfonie marki Huawei nie bez powodu zajmował zawsze czołową pozycję w wielu porównaniach i niezależnych recenzjach.

Huawei i litera P określająca serię to nie  przypadek

P określa, według założeń Huawei, dwa słowa – Photography oraz Perfection, które doskonale naprowadzają na to, co jest najważniejsze w telefonach z tej linii. Fotografowanie oraz nagrywanie wspaniałych filmów wideo, gdyż właśnie o tym mowa.

Huawei w serii P stawia na własne procesory

W Huawei serii P marka stawia na swoje własne, autorskie procesory HiSilicon, które cechują się niewielkim poborem prądu i zarazem także dużą wydajnością.

Seria P zawiera mnóstwo zupełnie różnych od siebie smartfonów

Marka Huawei ma na swoim koncie całe mnóstwo modeli – w tym, Ascend P1, P2 oraz P6 i P7, a także P8, P9, P10, P20, P30, P40, P50, P60.

Poszczególne warianty różnią się także podzespołami, dlatego dzielą się na wersje Lite, Plus, Pro, Pro+.

Więcej na temat Huawei P

Huawei P - Wiadomości