​Udostępnianie Internetu z smartfonu Huaweia - jak to zrobić?

Jak utworzyć osobisty hotspot korzystając ze smartfonu Huaweia? Odpowiadamy na to pytanie korzystając ze smartfonu Huawei P40 i sieci mobilnej Plusa, przy okazji sprawdzając, jak taka kombinacja radzi sobie podczas pracy i rozrywki poza miastem.

Internet udostępniony z poziomu smartfonu nie jest nowym rozwiązaniem, ale regularnie zyskuje na popularności. Obecna sytuacja i konieczność pracy, nauki i rozrywki z domu sprawiła, że możliwość stworzenia domowego hotspotu stała się dla wielu osób bardzo istotna, często gwarantując jedyny możliwy dostęp do tak potrzebnego Internetu.

Dla mniej obytych z technologiami przygotowaliśmy poradnik, jak udostępnić internet z smartfonu Huaweia.

Tworzenie osobistego hotspotu na przykładzie Huawei i nakładki EMUI

- Zaczynamy od wybrania Ustawień (ikona koła zębatego), można to zrobić na przykład korzystając z wysuwanego menu na ekranie głównym,

Reklama

- Następnie należy w Ustawieniach wybrać opcję Sieć komórkowa,

- Po przejściu do Sieć komórkowa, wybieramy Osobisty hotspot,

- Na ekranie Osobisty hotspot najpierw musimy ustawić hasło do udostępnianej przez nas sieci (lub zrezygnować z wprowadzania hasła). Możemy również zmienić nazwę sieci (Nazwa urządzenia) - jeśli tego nie zrobimy, nazwa sieci będzie adekwatna do nazwy smartfonu (czyli np. Huawei P40). Po dokonaniu wymienionych czynności, możemy aktywować nasz osobisty hotspot (wystarczy przesunąć suwak Osobisty hotspot),

- W sekcji Osobisty hotspot znajdziemy więcej informacji i opcji. Sekcja Podłączone urządzenia zdradza, ile i jakie urządzenia są podłączone do sieci. W sekcji Więcej znajdziemy opcje ustawienia limitu danych (fabrycznie limitu nie ma), a także opcję zmiany pasma dostępu z 2,4 GHz na szybszą, 5 Ghz (zależnie od telefonu) i opcję ustawienia wyłącznika czasowego dla hotspotu, jeśli pozostaje on nieaktywny, czyli nie podłączono do niego urządzenia (5 minut, 10 minut lub nigdy).

Szybki dostęp do aktywacji/dezaktywacji hotspotu

Jeśli skonfigurowaliśmy już nasz hotspot, możemy błyskawicznie aktywować lub dezaktywować go poprzez wysunięcie menu na ekranie głównym smartfonu, a następnie dotknięcie ikony Osobisty hotspot.

Huawei P40 i sieć Plusa - jak sprawdziły się jako osobisty hotspot na wsi?

Podczas pracy zdalnej w obszarze pomiędzy Limanową a Tymbarkiem mieliśmy stały dostęp do sieci LTE Plusa. Transfer danych działał bez zarzutu, gwarantując stabilne połączenie, które sprawdziło się podczas pracy, a także wideorozmów poprzez Zooma i Cisco Webex, oglądania filmów z Netfliksa i YouTube'a czy pobierania gier na konsole Nintendo Switch.

Sam P40 radził sobie bardzo dobrze jako przenośny modem -  podłączyliśmy do niego m.in. notebooki Della, HP i Lenovo, a także inne smartfony, tablet Huawei T8 oraz konsolę Nintendo Switch. Nie mieliśmy jakichkolwiek problemów z podłączeniem i transferem na wymienionych urządzeniach.

Słowa uznania należą się także dla samego zasięgu modemu wbudowanego w P40 - zapewnia on połączenie dla urządzeń umieszczonych piętro wyżej i niżej, zatem ściany, podłogi czy sufity nie były dla niego problemem. Bateria i sama optymalizacja pracy telefonu sprawiły, że smartfon wytrzymał standardowy dzień pracy bez konieczności ładowania. Jeśli musieliśmy już podłączyć telefon do ładowarki, 30 minut szybkiego ładowania wystarczyło na kolejne godziny pracy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | Huawei P
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy