Tłumacz Google

Czwartek, 12 października 2023 (10:07)
Tłumacz Google to narzędzie stworzone przez firmę Google, które umożliwia tłumaczenie tekstu pomiędzy wieloma językami. Od momentu jego wprowadzenia zrewolucjonizowało i ułatwiło komunikację milionom ludzi na całym świecie. W ciągu ostatnich lat technologia ta znacząco się rozwinęła i oferuje coraz bardziej precyzyjne tłumaczenia.
Tłumacz Google - najważniejsze informacje
Tłumacz Google to m.in. aplikacja na urządzenia mobilne i strona internetowa. /123RF/PICSEL /123RF/PICSEL

Tłumacz Google - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  usługa, aplikacja

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2006

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Nie

Co to jest Tłumacz Google?

Tłumacz Google to narzędzie od Google, które zostało uruchomione w 2006 roku. Język polski został do niego wprowadzony dwa lata później. Tłumacz Google obsługuje ponad 100 różnych języków, dzięki czemu zapewnia doskonałe tłumaczenie w każdym z nich.

Tym, co zasługuje na uwagę jest Google Neural Machine Translation, czyli silnik neonowego tłumaczenia maszynowego. Został on wprowadzony w 2017 roku. Dzięki niemu Tłumacz Google nie tłumaczy jedynie samych słów czy zwrotów. Dąży do przekładu pozwalającego na zrozumienie kontekstu. 

Z Tłumacza Google korzystać można na komputerach i urządzeniach mobilnych z Androidem czy iOS. Największą zaletą wpływającą na popularność tłumacza jest współpraca narzędzia z przeglądarkami internetowymi czy innymi aplikacjami. Dzięki temu za pomocą jednego kliknięcia możliwe jest przetłumaczenie strony internetowej na dowolny język. 

Kluczem do poprawnego działania narzędzia jest język angielski. To na ten język tłumaczone są treści, a następnie ponownie przekładane. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie jak najlepszych wyników. Sam silnik neuronowy opiera się o miliony wzorców, jakie dostępne są w sieci. Dzięki temu możliwe jest wybieranie i budowanie tłumaczeń w jak najlepszy sposób. 

Tłumacz Google to zaawansowane i wszechstronne narzędzie. Jest niezastąpiony nie tylko w pracy, ale także np. w podróży. Przy jego pomocy można dokonać tłumaczenia mowy. Korzystając ze smartfona, można także tłumaczyć to, co znajduje się w zasięgu obiektywu.

Tłumacz Google – ciekawostki

 • Tłumacz Google daje możliwość tłumaczenia całych stron internetowych
Zaletą Tłumacza Google jest możliwość tłumaczenia całych stron niezależnie od języka źródłowego. W ten sposób nawet jeżeli wybrana witryna nie jest tłumaczona przez jej twórców na obce języki, za pomocą jednego kliknięcia można uzyskać dostęp do przetłumaczonej treści.

 • Tłumacz Google pozwala na tłumaczenie dokumentów
Opcja ta dostępna jest na większości przeglądarek internetowych. Nad polem do wpisywania tekstu do tłumaczenia widnieje przycisk odnoszący do dokumentów. Po kliknięciu w niego Google poprosi o przesłanie pliku, który jest następnie tłumaczony.

 • Tłumacz Google działa w trybie offline
Ogromną zaletą Tłumacza Google jest działanie w trybie offline, co docenią ludzie podróżujący poza Europę, gdzie korzystanie z internetu jest bardzo drogie. Przed planowaną podróżą wystarczy jedynie pobrać wybrany język na swoje urządzenia i korzystać z niego zawsze, kiedy jest taka potrzeba.
 • Narzędzie ma możliwość tłumaczenia nie tylko pojedynczych słów, ale również zdań czy fraz
Jedną z wygodniejszych opcji jest możliwość tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym, co znacznie ułatwia prowadzenia dialogów w obcym języku bez konieczności wprowadzania zdań ręcznie.

Tłumacz Google - Wiadomości