Viaplay

Viaplay jest międzynarodową platformą streamingową od Viaplay Group. W Polsce zadebiutowała ona z początkiem sierpnia 2021 i szybko została okrzyknięta doskonałą alternatywą dla innych popularnych serwisów takich jak Netflix, SkyShowtime, Polsat Box Go, Amazon Prime Video czy HBO Max. W 2023 roku ogłosiła zamiar sprzedaży m.in. polskiej części biznesu.
Viaplay - najważniejsze informacje
Viaplay ogłosiło zamiar wyjścia z Polski. /HOLLANDSE HOOGTE/East News /East News

Viaplay - najważniejsze informacje

 • Rodzaj/Typ:

  serwis VOD

 • Opłata:

  Tak

 • Rejestracja:

  Tak

Viaplay to nie tylko produkcje filmowe, seriale oraz bajki dla najmłodszych widzów. Tym, co wyróżnia platformę na tle konkurencji, są przede wszystkim transmisje sportowe.

Osoby, które zdecydowały się na wykupienie dostępu, mogą liczyć na najnowsze starcia w ramach popularnego KSW. Mają także szansę obejrzeć FIA Formula One World Championship, Ligę Europy, angielską Premier League czy Bundesligę.

Ciekawym rozwiązaniem ze strony Viaplay jest sam dostęp do wybranych kanałów telewizyjnych. W ramach abonamentu użytkownicy mogą oglądać między innymi Viasat History czy Epic Drama. Możliwe jest również wykupienie dostępu z poziomu platformy dla specjalnych transmisji określanych mianem pay-per-view. 

Wśród pozycji pełnometrażowych produkcji popularnością cieszą się: Movie 43, CAMINO, Mojave. Chętnie oglądane seriale to: Das Boot, SEAL Team, Fire Country czy Fantasy Island.

Abonament Viaplay można wykupić bezpośrednio na stronie. Niektórzy dostawcy internetu oraz telewizji mają w swojej ofercie możliwość wyboru dodatkowego pakietu z dostępem do tej platformy. 

Ciekawostki o Viaplay

 • Dostęp do Viaplay można wykupić poprzez wybór jednego z trzech dostępnych pakietów. Najtańszy z nich kosztuje jedynie 15 zł miesięcznie. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które szukają dobrych filmów oraz seriali. Drugi z planów abonamentowych ceniony jest na 40 zł i oprócz udogodnień z pierwszego wariantu, użytkownik zyskuje dostęp do podstawowych pakietów sportowych (piłki nożnej, sztuk walki, sportów motorowych itp.). Najdroższy z pakietów, przy decyzji o wykupieniu rocznego abonamentu, kosztuje 55 zł (standardowo opłacany z miesiąca na miesiąc jest droższy o 20%). Najwyższy plan oprócz udogodnień poprzednich dwóch wariantów daje możliwość oglądania Formuły 1, KSW czy angielskiej Premier League.

 • Użytkownicy Viaplay mają możliwość pobierania filmów i seriali na komputer czy urządzenie przenośne. Rozwiązanie to jest szczególnie wygodne podczas podróży, kiedy dostęp do internetu jest ograniczony. Większość filmów i seriali dostępna jest w jakości Full HD, a transmisje sportowe w rozdzielczości HD. 

 • Viaplay pozwala na utworzenie maksymalnie sześciu profili na koncie. Pierwszy powstaje automatycznie podczas wykupienia abonamentu. Pozostałe pięć użytkownicy mogą stworzyć samodzielnie. Użytkownik może korzystać maksymalnie z pięciu zarejestrowanych na koncie urządzeń. Dodatkowo w ciągu 90 dni kalendarzowych możliwa jest wymiana nie więcej niż jednego z nich na nowy sprzęt (np. zmiana telefonu na inny model oznacza konieczność wyrejestrowania z konta starego modelu i zarejestrowania nowego). Warto zaznaczyć, że pomimo możliwości stworzenia aż sześciu profili, jednocześnie możliwe jest korzystanie wyłącznie z dwóch profili na dwóch różnych urządzeniach.

Temat Viaplay znajdziesz również w serwisie:

Viaplay - Wiadomości