Samsung porzuca serię Note? W 2021 roku nie będzie nowego modelu

Mamy kiepskie wieści dla fanów serii dużych smartfonów od koreańskiego producenta, bo wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku nie możemy liczyć na nowy model Note.

Czyżby Galaxy Note 20 miał okazać się ostatnim przedstawicielem uznanej serii Note? Jak wynika z najnowszych informacji pozyskanych przez Reutersa, Samsung najprawdopodobniej nie zaprezentuje nam w przyszłym roku nowego modelu. Zamiast tego, uwaga producenta skupić ma się na smartfonach Galaxy S oraz linii składanych modeli z elastycznymi wyświetlaczami, tj. Z Flip i Z Fold. Co jednak ciekawe, porzucenie serii Note nie oznacza automatycznie porzucenia rysika S Pen, bo Samsung ma podobno w planach wprowadzenie kompatybilności tego akcesorium z urządzeniami wymienionych wyżej serii - spodziewać można się jednak, że stare nie będą działać i wymagać będzie to zakupu nowego. 

Reklama

Skąd taki pomysł? Wynikać ma podobno z dużego spadku zainteresowania high-endowymi modelami smartfonów w czasie pandemii, co wydaje się zrozumiałe, bo teraz większość z nas zdecydowanie rozsądniej wydaje pieniądze i nowy telefon jest pewnie na końcu listy potrzeb, szczególnie tak drogi. Zamiast więc rozwijać dwie flagowe linie, co może być nieopłacalne, Samsung przenieść ma wysiłku działu Note na składane smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. I w sumie to trudno się temu dziwić, bo chociaż seria ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, kiedy trafiła na rynek w 2011 roku, imponując nowoczesnymi rozwiązaniami, dużym 5,1-calowym ekranem (iPhone 4S mierzył wtedy 3,5 cala!) i rysikiem, to z czasem rynek mocno się zmienił.

Głównie w zakresie wyświetlaczy, które znacząco urosły w większości smartfonów, więc duży ekran przestał być największą zaletą serii Note - nawet w porównaniu z innymi modelami z oferty Samsunga, bo skoro Galaxy S20+ ma ekran 6,7 cala, a Note 20 tylko nieznacznie większy 6,9-calowy, to różnica jest żadna. Co więcej, Koreańczycy zrezygnowali z eksperymentów, które charakteryzowały serię Note przez lata, więc poza obsługą rysika nie różniła się ona zbytnio od konkurencji rynkowej. Wszystko to sprawiło, że konsumenci coraz rzadziej sięgają po rozwiązania z serii Note, która dodatkowo trafiała w dość ograniczone grono odbiorców biznesowych, sprawiając, że jej dalszy rozwój może się firmie nie opłacać. Czy tak faktycznie będzie i to już koniec serii Note? Wszystkiego dowiemy się już niebawem, bo Samsung w tym roku szykuje ujawnienie swoich smartfonów nieco szybciej niż zazwyczaj, bo już w styczniu.

Źródło: GeekWeek.pl/Reuters/Fot. Samsung

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama