Ten smartfon będzie miał najpotężniejszy aparat. Nie zgadniecie, jakiej jest firmy

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęła się era 1-calowych matryc w smartfonach. Oznacza to, że zdjęcia będą nieporównywalnie lepszej jakości. Jaka firma pierwsza zaoferuje smartfon z taką matrycą?

Sharp! Nie spodziewaliście się, prawda? Smartfony Samsunga, Xiaomi, Apple i innych firm nie będą miały żadnych szans z Aquos R6. Obecnie na świecie jest to jedyne urządzenie mobilne, które zostało wyposażone w tak ogromny sensor aparatu IMX800 od Sony. W końcu będzie można zrobić dobry użytek z 20 megapikseli.

Potęga Aquos R6 na tym się nie kończy. Na pokładzie smartfona znajdzie się najnowszy procesor Snapdragon 888, 12 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci na dane, slot na kartę microSD, wyjście słuchawkowe mini-jack oraz bateria o pojemności 5000 mAh. Nie zabraknie też 6,6-calowego ekranu Pro IGZO OLED własnej konstrukcji z odświeżaniem na poziomie aż 240 Hz i aż 17-krotnie większego, od innych smartfonów, czytnika linii papilarnych.

Reklama

Flagowy Sharp zapowiada się wyśmienicie. Jest wielce prawdopodobne, że skusi się na niego wiele entuzjastów mobilnej fotografii, a nawet wiernych klientów Samsunga, Xiaomi czy Apple. Tak naprawdę kwestię tę rozwiąże jego cena. Podobno ma być niewygórowana. Trzymamy kciuki.

Wracając do samego 1-calowego sensora, to kolejnym smartfonem, który zostanie w niego wyposażony ma być Huawei P50. Chińska firma zdążyła już nas przyzwyczaić do świetnych aparatów w swoich flagowcach, ale teraz szykuje się wielki przełom. Na razie czekamy na pierwsze testy Aquos R6. Zobaczymy, co inżynierowie Sharpa wycisną z tak potężniej matrycy, i czy dostrzeżemy różnicę w jakości zdjęć.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Sharp

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy