Android, który przyniesie ludzkości nieśmiertelność

Jeśli do tej pory byliście przekonani o tym, że liderami wśród twórców dziwacznych robotów są Japończycy, czas bliżej przyjrzeć się wyczynom niegdyś bratniego narodu. To właśnie rosyjscy naukowcy pracują nad androidem, który ma maksymalnie przypominać człowieka. W przyszłości roboty takie jak ten będą stanowiły nośniki, na które będzie można przekopiować ludzkie umysły.

Projekt brzmi jak wzięty z kosmosu (dosłownie!), problem w tym, że Rosjanie podchodzą do tej sprawy bardzo poważnie. Już kiedyś wspominałem o tym, jak naukowcy na kongresie w Moskwie planowali opracować technologię pozwalającą zuploadować mózg. Co więcej, przewidują oni, że będzie to możliwe już w 2045 roku i planują do tego zaprząc m.in. nanoroboty, bioinżynierię, neurologię czy cybernetykę, a ściślej osiągnięcia tych nauk w nadchodzących dziesięcioleciach.

Choć plany są niezwykle ambitne - do tego stopnia, że można je uznać za wydumane - pierwsze kroki na drodze do ich realizacji zostały już podjęte. Rosyjscy naukowcy stworzyli koncepcyjnego androida, który mógłby w przyszłości pomieścić ludzki umysł. W praktyce humanoidalny korpus umie poruszać głową, kończynami i gałkami ocznymi podobnie jak setki innych robotów. Wygląda przy tym jak z koszmaru.

Na razie to wszystko wygląda jak jakiś żart, ale uczestnicy naukowego kongresu, który odbył się w Moskwie rok temu, chcą zmieniać naszą przyszłość, tworząc zupełnie nowy rodzaj człowieka. To właśnie do niego będzie należeć m.in. podbój kosmosu i przyśpieszona ewolucja ludzkości. Androida oraz przyszłość widzianą oczami uczestników projektu zobaczyć można na dołączonych do tekstu filmikach.

Reklama

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Robot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy