Android ma już 3 lata!

System ten narodził 5 listopada 2007 roku i chyba nikt wtedy nie spodziewał się, że w ciągu zaledwie trzech lat uda mu się w tak dużym stopniu podbić rynek. Kto pamięta pierwszy smartfon pracujący na tej platformie?

W rzeczywistości historia tego systemu rozpoczęła się nieco wcześniej, kiedy w 2005 roku Android Inc. zostało przejęte przez Google'a. Już wtedy było jasne, że to tylko kwestia czasu, kiedy Android zagości na dobre na rynku. Historia pokazała, że panowie z Mountain View potrzebowali dwóch lat na stworzenie produktu, który stał się obecnie najszybciej rozwijaną platformą mobilną.

Dzisiaj funkcjonują cztery wersje systemu, które poza standardowym oznaczeniem noszą nazwy słodyczy w języku angielskim. Zaczynając od najstarszego, są to: Cupcake, Donut, Eclair, Froyo oraz nadchodzący Gingerbread. Prezentacji najnowszego z nich, czyli Androida 2.3 lub potocznie pierniczka, możemy spodziewać się już 11 listopada.

Reklama

Pierwszym telefonem pracującym pod kontrolą systemu Google'a był T-Mobile G1, który ujrzał światło dzienne 22 października 2007 roku. W naszym kraju jego odpowiednik można było dostać pod nazwą Era G1. Na całym świecie powstało aż 141 urządzeń opartych na tym systemie operacyjnym, co niewątpliwie można zaliczyć do największych sukcesów marki.

Obserwując szybki rozwój Androida oraz sukcesy, jakie odnosi na rynku światowym, pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że twórcy nie spoczną na laurach i system będzie udoskonalany w równie szybkim tempie jak do tej pory.

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama