Chrome prześwietli dla nas działanie reklam

Reklamy w internecie nie tylko śledzą nasze działania na stronach internetowych, ale także kierują się naszym gustem i konkretnymi potrzebami. Jeśli kiedykolwiek byliście ciekawi w jaki w sposób zbierają tę informacje, Google Chrome może w tym pomóc.

Google ogłosiło właśnie wprowadzenie nowego rozszerzenia do swojej przeglądarki Chrome. Plugin o nazwie "Ad Transparency Spotlight" pozwoli uzyskać nieco informacji na temat tego, co faktycznie "robią" reklamy gdy zbierają o nas informacje.

Rozszerzenie na bieżąco pokazuje jakie reklamy są w danym momencie ładowanych wraz ze stroną internetową. Uwidacznia także informacje na temat zleceniodawcy danego ogłoszenia, a także jak wpływa ono na stronę w trakcie wyświetlania.

Jak poinformowało Google - "Ad Transparency Spotlight" ma być wsparciem dla inicjatywy mającej na celu zapewnienie użytkownikom lepszego wglądu w dane używane do personalizacji reklam, a tym samym sprawowaniem większej nad nimi kontroli.

Reklama

W tej chwili to rozszerzenie działa tylko z reklamami Google, ale firma ma nadzieję, że w przyszłości rozwiązanie obejmie także inne platformy. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Chrome | reklamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy