Elon Musk w serwisie Clubhouse - rozmawia o planach podróży na Marsa i Neuralink

Elon Musk w ekskluzywnym wywiadzie w sieci społecznościowej Clubhouse podzielił się swoimi planami dotyczącymi podróży na Marsa oraz dalszym rozwoju Neuralink.

Pięć i pół roku - w tyle Elon Musk chce dotrzeć na Marsa, przynajmniej tak wynika z informacji, które miliarder przekazał prowadzącym program w Clubhouse. Musk jest znany z tego, iż zakłada bardzo ambitne plany związane z podróżą na Marsa. Jest jednak kilka zastrzeżeń - w najbliższych latach, aby cel zakończył się powodzeniem trzeba będzie przeskoczyć kilka problemów technologicznych. Finalnie Mars ma jednak stać się samodzielną cywilizacją.

Reklama

Elon Musk zabrał także zdanie w kwestii rozwoju Neuralink - specjalnych implantów wszczepianych bezpośrednio do mózgu. Firma ma posiadać małpę z bezprzewodowym implantem w czaszce, która swoim umysłem może grać w gry wideo. Neuralink nie posiada jednak na to żadnych, widocznych dowodów. Wstępne badania firmy koncentrują się jednak na tym, jak implanty mogą pomóc osobom z urazami mózgu oraz kręgosłupa.

Wywiad z Muskiem został ograniczony zaledwie do 5000 obserwatorów.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Neuralink
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama