Firmy mogły czytać maile użytkowników? Google oskarżone

Amerykański gigant został oskarżony o to, iż pozwolił on firmom trzecim na czytanie korespondencji mailowej użytkowników – wszystko to po to, aby inne marki mogły oferować lepiej dopasowane reklamy, produkty oraz usługi.

Programiści tworzący aplikacje przeznaczone na urządzenia mobilne mogli otrzymać dostęp do maili użytkownika oraz po prostu je... czytać. Wall Street Journal oskarża Google - marka miała wiedzieć o całym procederze i nie robiła nic z tą sytuacją. Jakby tego było mało, po uzyskaniu dostępu wybrani programiści mogli także sprawdzać ustawienia prywatności na wybranych kontach.

Google od lat pozwala aplikacjom na dostęp do skrzynki pocztowej - wszystko to jednak na konkretnych i przejrzystych zasadach. Bardzo możliwe, iż niektóre marki wykorzystywały błąd w zabezpieczeniach lub procedurach, który pozwolił zrobić im o jeden krok za daleko.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo, które firmy miały dostęp do poczty użytkowników oraz jak szeroka jest skala problemu. Na szczegóły dotyczące tej sprawy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Gmail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy