Foxconn nie nadąża z produkcją iPhone'a 5

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego trzeba czekać jakieś 3 - 4 tygodnie na nowe telefony iPhone 5, odpowiedzi należy szukać w fabryce Foxconn. Producent w osobie prezesa Terry'ego Gou tłumaczy, dlaczego nie jest w stanie nadążyć z produkcją: "Niełatwo jest wykonać iPhone. Nie jesteśmy w stanie sprostać ogromnemu popytowi."


Gou nie określił, który model jest szczególnie trudny do wyprodukowania, jednak najprawdopodobniej miał na myśli najnowsze wcielenie. W ostatnim miesiącu anonimowy pracownik Foxconn powiedział, że iPhone 5 jest "bardzo skomplikowany", stąd problemy z dostawą sprzętu do sklepów. Pracownik opisał telefon jako "najtrudniejsze urządzenie, które kiedykolwiek montowano w fabryce Foxconn".

iPhone 5 jest wyższy i cieńszy niż iPhone 4S, jest za to wyposażony w większy, 4-calowy ekran. Model jest wyposażony w mniejsze wtyczki. "Potrzeba czasu, aby opanować produkcję nowego urządzenia", powiedział dziennikarzowi "Wall Street Journal" anonimowy pracownik fabryki. "Praktyka czyni mistrza. Nasza produktywność ulega poprawie z dnia na dzień."

W zeszłym miesiącu 3000 - 4000 pracowników Foxconn brało udział w strajku. Pracownicy skarżyli się na nałożenie niewykonalnych zadań. Firma przeprowadziła rzekomo niewystarczające szkolenia dla tych, którzy składają nowe urządzenie. Pracownicy protestowali również przeciwko pracy w dniu święta narodowego, za którą pracodawca nie wypłacił zgodnie z krajowymi przepisami prawa pracy, dodatkowych świadczeń finansowych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone 5 | Foxconn Manufacturing Group
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy