​Google Doodle na start Tokio 2020 - Zawody na Wyspie Czempionów

Google przygotowało bardzo specjalne Doodle z okazji rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio - grę zręcznościową przypominającą kultowe 16-bitowe tytuły z konsol Super Nintendo i Sega Mega Drive. Nie jest to pierwszy tytuł ze świata elektronicznej rozrywki, jaki pojawił się Google Doodle.

"Witaj na Wyspie Czempionów, gdzie najlepsi zawodnicy zbierają się co cztery lata" - tak rozpoczyna się gra Zawody na Wyspie Czempionów ukryta w Google Doodle.  Wcielamy się w niej w sympatycznego kotka (Ninja Cat), który musi wykazać swoją siłę i spryt w kolejnych zawodach: tenis stołowy, jazda na deskorolce, taniec, łucznictwo, gra zespołowa w coś przypominającego piłkę ręczną itd. Każda dyscyplina tylko częściowo przypomina tą prawdziwą. 

Za grą Zawody na Wyspie Czempionów STUDIO4°C, tytuł jest hołdem oddanym grą z epoki 16-bitów - oprawa graficzna i muzyczna przywodzi na myśl ciekawe pozycje stworzone w latach 90. na konsole Super Nintendo i Sega Mega Drive. Tytuł został przetłumaczony na język polski, możemy w niego zagrać korzystając z przeglądarki - wystarczą cztery klawisze kierunkowe i spacja. Na urządzeniach mobilnych skorzystamy z ekranu dotykowego.

Reklama

Nie jest to pierwsza gra ukryta w Google Doodle - w maju 2010 roku Google umożliwiło internautom zabawę w kultowego "Pac-Mana", kultowy tytuł na licencji Bandai Namco jest dostępny do dzisiaj. W ramach jednego z primaaprilisowych żartów Google zamieniło Mapy Google w 8-bitową mapę prosto z japońskiej gry RPG. Wykorzystanie stylu 8- i 16-bitowych gier nadal pozostaje bardzo modne ze względu na popularność retrosprzętu i starych, legendarnych gier.

Więcej informacji na temat Tokio 2020 w specjalnym raporcie serwisu Interia Sport

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Doodle | RPG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy