Reklama

Google tworzy nowy system operacyjny

Potwierdziły się informację, że Google pracuje nad zupełnie nową platformą, która ma być konkurencją dla Windowsa 10.

Ideą, która przyświecała Microsoftowi podczas tworzenia Windowsa 10 była uniwersalność. Miał to być system działający w tej samej formie na smartfonach, tabletach i komputerach. Pomysł ten wydawał się być "strzałem w dziesiątkę", jednak jak się okazuje jego realizacja przerosła możliwości giganta z Redmond, szczególnie w kwestii urządzeń mobilnych. W tej porażce swoją szansę upatrzyło Google, które według wielu doniesień pracuje obecnie nad swoim uniwersalnym systemem o nazwie Fuchsia. 

Aktualnie Google rozwija dwa systemy: mobilny Android i komputerowy Chrome OS. Pierwszy jest niewątpliwie ogromny sukcesem i dominuje pośród urządzeń mobilnych, a drugi, choć nie tak popularny, również zyskuje coraz większe grono zwolenników. Oba bazują na jądrze Linuxa. Firma ma więc olbrzymie zaplecze, a co za dym idzie - bardzo duże szanse na sukces. 

Mimo wspomnianej solidnej bazy, Google tworzy jednak Fuchsię od zera. System będzie bazował na zupełnie nowym jądrze o nazwie Magneta i wykorzystywał innowacyjne rozwiązanie LittleKernel. Platforma ma być przystosowana do pracy na dosłownie każdym urządzeniu, od prostych zegarków po najbardziej wydajne komputery. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Zapewne nieprędko, ale już same zapowiedzi mogą sporo namieszać na rynku, na przykład mobilizując Microsoft do przyspieszenia prac nad swoimi projektami, szczególnie w branży mobilnej. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Windows 10 | Google | system operacyjny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy