HTC ma poważne problemy finansowe

HTC uchodziło dotychczas za dosyć stabilną firmę w branży nowych technologii, jednak od pewnego czasu sytuacja uległa diametralnej zmianie. Pierwsze problemy zostały zauważone niedawno, kiedy to tajwański koncern zwolnił 20 proc. pracowników z amerykańskiego oddziału firmy. Teraz opublikowano najnowsze wyniki finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku, które jasno wskazują na istniejące w firmie problemy finansowe.

Jest to tym samym pierwszy od 1997 roku kwartał w historii firmy, kiedy to zanotowano stratę netto. Wyniosła ona aż 101,2 mln dol., co jest znacznie gorszym wynikiem niż w drugim kwartale, kiedy to firma jeszcze osiągnęła zysk na poziomie 42 mln dol. Pod względem przychodu również widać znaczący spadek. W stosunku do drugiego kwartału, kiedy to przychód wyniósł 2,35 mld dol., wynik ten został obniżony do kwoty 1,6 mld. Co stało się przyczyną tak szybkiego spadku zainteresowania tajwańskimi produktami?

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Z jednej strony mamy złą politykę prowadzenia firmy, wyższe niż dotychczas ceny produkcji sprzętu oraz nieudany start urządzeń HTC One. W tym ostatnim przypadku wpływ na mniejsze niż zakładano zainteresowanie, miało przełożenie premiery, spowodowane problemami technicznymi. Co więcej, sytuacja powtórzyła się w przypadku HTC One Mini, który również miał problemy z planowanym pojawieniem się na rynku. Czy HTC ma jeszcze szansę wyjścia na prostą?

Reklama


Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy