Microsoft namawia HTC do przejścia na Windows Phone

Windows Phone, choć wciąż zyskuje popularność, jest raczej systemem operacyjnym, na którego decydują się przede wszystkim osoby niezaznajomione ze smartfonami. Microsoft chce to jednak zmienić i sprawić, że jego kafelkowy system będzie stał zaraz obok Androida oraz iOS. Dlatego też gigant z Redmond jest w trakcie rozmów z HTC, namawiając tajwańską firmę do większego zaangażowania w Windows Phone.

Mariaż miałby polegać na dodaniu systemu Windows Phone do aktualnie istniejących modeli HTC napędzanych przez Androida. Oczywiście użytkownicy tych telefonów nie będą posiadać dwóch systemów operacyjnych. Wybór będzie dokonywany jeszcze przed zakupem. HTC One napędzany przez Windows Phone? To mogłoby być ciekawe. 

Microsoft jest na tyle zdeterminowany, że rozważa nawet obniżenie kosztów licencyjnych lub ich całkowity brak w umowie z HTC. W końcu aktualnie chodzi o rozszerzenie zasięgu telefonów z tym systemem, a nie czerpanie potężnych zysków.

Pierwsze rozmowy w tej sprawie zostały już poczynione. Kolejne spotkania biznesowe zostały zaplanowane na ten miesiąc. Czy HTC da się przekonać i wypuści alternatywną serię swoich smartfonów, napędzanych przez Windows Phone? Przekonamy się o tym w ciągu kilku następnych miesięcy.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC | Microsoft | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama